Subiect: Jurnal Angel 30
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 24 aug 2010, 06:58:48
angel30's Avatar
angel30 angel30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 aug 2010
Locaţie: Ro, Romania
Vârsta: 44
Dieta: personalizata, bicicleta, min 30 min pe zi
Date: 163cm, 82.8kg
Mesaje: 180
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Angel 30

Poop, bety!

E fain jurnalul pe forum, pt ca nu mai trebuie sa scriu cu pixul in caiet, asa cum scriam pana acum, plus de asta poate fi citit de slabute experimentate si tras de urechi la vreo greseala!

23.08.2010 A fost o zi cam ciudata, care si pe mine m-a mirat oarecum!
Am dormit de la 15 la 19.30 (de obicei nu dorm dupa-amiaza deloc), de la 21 la 2 noaptea si de la 3 noaptea la 7 dimineata! In total vreo 10 ore! (eu dorm in medie pe zi vreo 7 ore si alea chinuite de insomnie, cu intreruperi si reluari de somnic!
Nu m-a durut stomacul deloc, nu mi-a fost foame deloc, m-am chinut sa pap un mar pe la 12 noaptea pt a preveni durerea de stomac, cu totul ca nu-mi era foame si nu ma ustura nimic!!

Am papat asa:
dim. - o cafea cu miere
11- o ceasca mare de suc de fructe si legume (2 rosii, jumatate de grepfruit, 2 pumni de struguri albi, un gogosar mic, un mar, 1 nectarina, 1 portocala, 1 kiwi toate date pe blender)
13- vreo 10 masline,
14.30 - un pumn (poate chiar mai putin)de fulgi de porumb fara zahar, 4 linguri de salata de vinete cu ulei de mlasine, fara maioneza, vreo 10 masline, 4 ciuperci pe plita fara ulei
19.30- jumate grepfruit si 2 nectarine intregi
24- un mar verde
Am ars 230 calpe bike! Am baut 2 litri apa!

Am baut 2 cani de ceai de slabit de la Dacia plant, nu m-am deranjat foarte tare la stomac, dar m-am dus totusi la baie de vreo 2 ori! Ei zic ca trebuie sa bei 5 cani, eu nu am putut bea asa de multe!
Somnul mi-a prins bine (sunt si in concediu), doar ca nu stiu ce l-a provocat! Poate fi de la ceai? Nu m-a mai durut nici bila! (de obicei de la fructe crude simt o apasare in dreapta, dar le mananc totusi pt ca-mi plac)
Una peste alta, am concluzionat ca a fost o zi f ciudata!
Vreo slabuta ma lumineaza si pe mine cu vreo parere?
angel30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2020 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1503 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 987 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]