View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 sep 2010, 14:56:36
Dio's Avatar
Dio Dio este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 42
Date: 183cm, 82kg
Mesaje: 600
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ce sanse credeti ca am, in lupta cu celulita, cu aceste produse?

Citat:
Anterior postat de monica23 Vezi mesajul
Nici nu am ajuns bine la voi in gasca si deja ma certati.
Sunt de acord cu programul de 8 minute, dar deja de la min 4 sun PA. DE ce ai spus DIO ca sunt minciunide marketing?
Nu am vrut sa sune a cearta, scuze.

De ce? Este foarte simplu. Daca reclamele respective ar fi adevarate, toti am arata ca ei pentru ca toti am putea urma un program de antrenament de 8 minute pe zi. Acum uita-te in jurul tau (daca este lume). Apoi, gandeste-te la toate persoanele apropiate. Spune-mi cati au abdomenul la fel ca respectivii instructori de fitness. Si acum spune-mi parerea ta pentru care ei nu il au asa, daca programul de abdomen perfect in 8 minute pe zi functioneaza.


Conformatia corpului tau este un rezultat al urmatorilor factori, care influenteaza in diferite procente rezultatul final:
- genetic, incluzand aici si metabolismul sau diferite disfunctionalitati hormonale, dupa caz
- alimentatie
- antrenament (miscare, sport)
- stil de viata general, excluzand partea cu alimentatia si antrenamentul (stres, odihna, emotii/trairi/sentimente, etc.)

Atata timp cat nu gasesti un echilibru intre cele de mai sus nu vei reusi sa ai parte de rezultate imbucuratoare. Sau, daca reusesti printr-o minue, nu o sa fie pe termen lung.
Daca iti doresti rezultate si esti dispusa sa faci ceva sacrificii, deschide un jurnal si mai departe lasa-te pe mana fetelor de aici
Dio, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2213 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat