View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 02 oct 2010, 20:05:57
Grasutul's Avatar
Grasutul Grasutul este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuţ în trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 sep 2010
Locaţie: Iași, Romania
Date: 155cm, 86kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Un nou drum - Jurnal Grasutul

Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul
GRESESTI!
te inteleg ca esti exasperat, si stiu cat de rai pot fi copiiiInteleg ca ai mult de suferit, dar lasa-ma sa te intreb, in cat timp te-ai ingrasat?Nu-i asa ca nu in 2-3 saptamani?Tot asa trebuie sa slabesti..treptat si in mod sanatos.Si stii de ce?Pai asa, cu fructe si morcovi(care au f mult zahar, natural, dar tot zahar,deci INGRASA) nu ajungi departe..NU o sa poti trai vesnic cu 2mere si un morcov, o sa incepi sa bagi ceva mancare ,si ghici ce?Atunci o sa te ingrasi dublu, pt ca organismul tau are memorie, isi va aduce aminte ca l-ai infometat si va depune imediat, facand provizii...
Crede-ne, avem experienta, stim despre ce vorbim..
ideea e ca se poate slabi, si inca bine, tip 4 kg pe luna, cu diete sanatoase, care sunt mai mult stil de viata decat dieta:tip South Beach si Montignac.Arunca intai un ochi pe ele, si pe urma decide, ca u e de joaca cu infometarea pe care o practici tu, o sa te imbolnavesti rau
Bafta!
Mersi mult,mi-ai zis exact ceea ce aveam nevoie
Am sa trag un ochi si am sa vad despre ce e vorba
Grasutul, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2046 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1529 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat