View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 20:41:35
destiny's Avatar
destiny destiny este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 30 sep 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 37
Dieta: personalizata
Date: 175cm, 109kg
Mesaje: 53
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Dieta de slabit cu orez

Curios este ca eu stiam ca e voie orez in ulcer...acum m-ai pus pe ganduri slabuta, uite lista dupa care ma ghidam eu:
Alimentele permise sint urmatoarele: lapte dulce (simplu sau indulcit) asociat sau nu cu ceai, fainoase – fulgi de ovaz, gris, fidea, taitei, orez, spaghete –, crema de lapte, brinzeturi proaspete de vaci, urda, cas; unt proaspat si nesarat, oua fierte moi sau ochiuri in apa; lapte de pasare, supe mucilaginoase preparate din lapte, fainoase si putin unt, supa-crema de cartofi, carne de pasare, vaca, vitel, fiarta bine sau coapta inabusit la cuptor, carne de peste slab – salau, stiuca, lin, mreana, pastrav, calcan, supe de legume; zarzavaturi si legume fierte carote, morcovi, dovlecei, conopida, pregatite cu unt sau untdelemn crud, biscuiti, piine alba veche de o zi, prajituri de casa: gelatina, sufleuri, creme, tarte, compoturi, nu prea dulci si trecute prin sita, sau fructe coapte la cuptor, zeama de fructe.
destiny, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2279 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1762 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1505 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat