Subiect: Jurnal Dyya
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 07 ian 2011, 15:33:37
dyya's Avatar
dyya dyya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 02 ian 2011
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 28
Dieta: SOUTH BEACH
Date: 170cm, 53kg
Mesaje: 115
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dyya

Citat:
Anterior postat de Itssy Vezi mesajul
Bun venit Dya
In primul rand , am citit bine , tu vrei sa slabesti pana la 19 kg ?? adica 40 kg la 1.70 ? nu cred .. la 55 kg cred ca o sa fii perfecta .
O sa vezi pe parcurs , cand vei slabi cum te simti mai bine insa in nici un caz nu vei ajunge la 40 kg , e putin chiar si pt o fata de 1.60
Despre dieta pe care ai abordat'o nu pot sa'ti zic prea multe pt ca nu ma pricep la dietele hipocalorice insa imi place sportul pe care il faci , e foarte bine !

Pofta de dulciuri am si eu si inca cata . Nu poti decat sa te abtii . Iar cand iti este foarte pofta sa iei o lingurita de miere sau un fruct . Trebuie sa te lupti si sa inveti sa spui nu! . Nici eu nu am reusit inca insa sunt pe drumul cel bun . Iti va lua ceva timp , ai rabdare .
Ni te poti alatura la http://forum.slabute.ro/concursuri/b...01-a-7611.html pt a'ti incerca puterile . Te asteptam
.. erau 5-10 amscris rpd si aiurea
dyya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1488 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 972 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]