View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 03 nov 2009, 18:23:18
ami's Avatar
ami ami este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 nov 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 168cm, 64kg
Mesaje: 12
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara

buna fetelor!sunt noua pe aici,este prima oara cand apelez la un forum,pentru a-mi gasi pe cineva care sa ma sustina in lupta mea cu kgam 63 kg,si as vrea foarte mult sa ajung la 53 kg..ajunsesem acum o luna la 57kg,insa am avut niste probleme foarte grave cu facultatea,lucru care m-a facut sa scap de sub control,inainte eram foarte grijulie cu mancatul,insa o data cu grijile,am uitat de kg,sala,apa plata,intr-un cuvant de "prietenii"unui corp frumos..trebuie sa va spun ca am avut acum 2 ani 72kg..si am ajuns la 57..am slabit destul de greu,fiind si foarte pofticioasa...as vrea sa incep din nou sa am grija de corpul meu..nu ma simt deloc bine,in afara ca am inceput sa fiu diforma,am probleme si cu tenul,fel de fel de punctulete..ma bucur ca m-am descarcat.si sper sa reusim sa ajungem niste albinuteo seara placuta!
ami, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 825 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat