View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 ian 2011, 12:29:13
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mamica Alessia

Citat:
Anterior postat de alessia87 Vezi mesajul
Buna!
eu...sunt cam k nu se mai misca cantarul asta de la 61.5 ....odata...oi fi facut ceva aiurea...incerk sa tin cat de mult...dar nush ce sa zic nici foamea nu pot sa fac,ieri am trisat un pic si am luat 2 felii de salam de bisc.dar nu era cu prea mult zahar shi era facut de mama... nu aveam sigur cum sa ii rezist dar in rest nu ma abat!!!Am papat iaurt cu fructe,dar nu-l mank zilnik cred k o sa il scot shi pe asta...shi cereale fitness 2linguri nu zilinik care am vaz k au si ele zahar....pffff ce sa faaaac!Am facut shi sport prin casa cam o zi da una nu ... paine o felie p zi....in rest carne shi ficatei de pui oua ciorba de legume simpla cu ceva tacm de pui salate ton branza fructe in unele salate sau mancaruri am pui si cateva pic de ulei !!!! unde greseseeeesc?????????
Conteaza foarte mult sa ai un program regulat de masa, sa nu mananci cu 2-3 ore inainte de culcare, sa nu rontai absolut nimic intre mese si sa fii atenta la cantitati. Posteaza meniul tau pentru cateva zile cu orele exacte de masa sa vedem clar unde-i buba. Pupici!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]