View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 08 mar 2011, 11:12:37
Verandreea's Avatar
Verandreea Verandreea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 10 ian 2011
Locaţie: Zalau, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Dukan
Date: 170cm, 84kg
Mesaje: 3.216
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cum formam obiceiurile alimentare sanatoase la copii

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul


Andrada, nici eu nu am bani de sunca bio, dar am rezolvat altfel problema: nu-i dau mezeluri decat cu totul exceptional (in vizita cand n-am de ales, cand mancam in oras etc). Sunt destule alte alimente pe care i le pot oferi, care sa nu fie conservate cu nitriti. Nu e vorba de fitze, ci de sanatatea lor.
Iar decat danonino, mai bine ii pui fructe proaspete si o lingurita de miere intr-un iaurt natural. Gustos si sanatos.

Nu te supara, sunt doar niste pareri/sfaturi, de-aia suntem aici, sa discutam...

PS: App de cereale, eu m-am referit la ce numesti tu "prafuri" (= faina de cereale integrale). I le pun copilului in biberonul de seara, cu jumatate de lingurita de miere, nu le fac piure, nu i-am dat niciodata piure de cereale. Sunt foarte gustoase in forma asta.
ok m-am lamurit, credeam ca stiti voi ceva ce nu stiu eu
Asa ii dau si eu cerealele numai in lapticu de dimineata si seara, medicul mi-a recomandat sa ii dau cat mai mult fiind un copil slabut.
nici eu nu sunt de acord cu Danonino sau alte iaurtele cu fructe prefer sa i le fac eu
la capitolul biscuiti se pare ca stau mai rau mananca zilnic dar m-as bucura daca mi-ati da idee cu ce sa ii inlocuiesc sau ideei de meniu (avem 1an si o luna)
__________________
Răspuns cu citat