View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 14:00:48
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Implicit Re: Jurnal de sarcina toamna- iarna 2011

Citat:
Anterior postat de ariana13 Vezi mesajul
Eu sunt acum in 12 saptamani si...am intrat pe la slabutze sa vad daca sunt ceva postari despre gravidutze caci eu sunt un pic speriata ca o sa ma ingras foarte tare...si as vrea sa monitorizez cat mai bine procesul sa nu...devin...o balenutza dupa sarcina: Mentionez ca de abia scapasem de vreo 15 kilograme si acum incerc sa ma obisnuiesc cu ideea ca ... dusmanul(cantarul) va urca din nou
Nu trebuie sa te sperie foarte tare kilogramele in plus.
Uite, eu de cand am ramas gravida, am slabit 2.3 kg si momentan cantarul meu ramane constant, indiferent daca mai mananc si ceva dulce din cand in cand .E adevarata ca fiecare organism e diferit si fiecare sarcina e diferita, dar poate ai noroc si nu te vei ingrasa foarte mult.
Ideal am auzit ca ar fi bine sa iei 12-13 kilograme...acuma depinde si de norocul fiecauia si de felul in care se alimenteaza...si mai ales e important sa nu mananci pentru 2
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat