View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 17:53:16
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit bella2

Citat:
Anterior postat de bella2 Vezi mesajul
am observat ca de cind am cu cine sa vorbesc reusesc mai bine sa maninc doar ceea ce trebuie.cu sotul meu nu pot sa vorbesc despre dieta prea mult pentru ca el lucreaza toata ziua si cind vine acasa sreara vorbim de alte lucruiri.azi la mic dejun am baut cafea cu biscuiti si pe la vreo 11 am mincat un mar si mie numi plac merele.de prinz vreau sa maninc cit mai tirziu posibil.sa vedem ce am sa reusesc sa fac pina la urma.
Buna!In primul rand sa`ti traiasca ingerashul!Acum sa revenim la dieta ta

Micul Dejun trebuie sa fie cea mai bogata masa,deci lasa deoparte biscuitii aia(care sper ca nu contineau zahar)si papa ori o omleta,ori paine integrala/secara/graham,2 felii cu branza/sunca slaba de pui,sau iaurt/lapte cu cereale integrale.In al doilea rand pranzul nu trebuie mancat cat mai tarziu ci la maxim 5 ore de cand ai luat Micul Dejun.Iar cina unde e?Ca sa slabesti sanatos si ce e cel mai important,sa te mentii apoi trebuie sa ai 3 mese principale+2 sau chiar 3 gustari.Un alt aspect foarte important este ca nu trebuie sa scazi sub 1000 de calorii,pe cand din ce spui tu ca papi m`as mira sa ai si 800 de caloirii,daramite 1000...Apoi,sport poti sa faci la bicicleta ca am citit ca ai.Evita prajelile,sucurile,dulciurile,produsele de patiserie si fast food iar orezul,pastele si cartofii sa fie mancati cat mai rar si cu moderatie.Ai grija la combinatiile de carbo(paine,paste,cereale,produse fainoase)+proteine(carne si produse de origine animala).Te pup si mult succes!
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]