View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 05 ian 2010, 19:41:04
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit re: Cate kg ati pus in timpul sarcinii?

Citat:
Anterior postat de theo_deea25 Vezi mesajul
Buna fetelor.Ceva informatii va pot da si eu desi e clar ca aceste kg acumulate in timpul sarcinii depind de la persoana la persoana.Eu am 2 copii minunati si in timpul sarcinilor nu am luat prea mult.La prima sarcina am acumulat putin doar 11 kg si am nascut o bebita de 3.300kg.A fost o sarcina super fara greturi fara pofte fara kg prea multe si cu o nastere nu f grea. A doua sarcina mi-a adus vreo 15 kg si a fost tot asa fara probleme speciale si am nascut mai repede decat ma asteptam desi a doua fetita a avut 3.900kg la nastere.Cand eram domnisoara am avut intotdeauna 70kg . Dupa sarcini am ajuns pe la 85kg. Acum am 75 kg .Sunt multe dar mai incerc totusi sa ajung la greutatea ideala...Vise .Bafta multa si sa stii ca un copil merita toate eforturile.Sa fii sanatoasa si sa-ti dea Doamne Doamne o sarcina usoara(fara kg prea multe) si un bebe fara probleme .
iti multumesc si tie de impartasiri. si eu abia astept desi imi e putin frica bineinteles.deci 11 si 15. super asa. doamne da sa acumulam toate asa de putine in timpul sarcinii
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat