View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 08 apr 2011, 22:05:15
georgika's Avatar
georgika georgika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2011
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal plin de ambitie - georgika

Citat:
Anterior postat de buburuzaaa Vezi mesajul
off georgi aceeasi problema ca si tine o am si eu...dulciurile.daca as renunta la ele poate as fi si eu o slabuta. rezultate fara efort nu se obtin asa ca nu ma mai vait.de multe ori am renuntat pentru cateva zile, dar apoi am luat-o de la capat si ce reusisem sa dau jos in acele zile s-au depus cu mare rapiditate dupa.. poti posta te rog un link cu exercitiile pe care le practici( tae-bo)? te pupic si sper sa reusim si noi, cele dependente de dulciuri.

buburuza, bine ai venit pe la mine prin jurnal
stiu fb cum e sa fii la dieta si "sa gresesti".... sentimentul ala de vinovatie....care te face sa zici lasa ca daca tot am mancat o bucata de ciocolata si am stricat ziua de azi de dieta, mai bine o manac pe toata si reiuau dieta DE MAINE..... sau de poimaine....sau...cine stie....peste cateva zile
Eu de cateva luni o tot tzin asa... ma apuc de dieta....apoi renuntz....apoi iar ma apuc.....incat m-am plictisit eu de chestia asta.....daca ma tzineam de treaba eram de mult la kg dorite
Tocmai de aceea mi-am facut jurnalul asta.....sa nu ma lase sa ma las
Anul trecut cam tot pe vremea asta am slabit 5 kg in aprox 1,5 luni.....le-am slabit frumos, prin macat sanatos si prin sport.... si nu le-am mai pus la loc de atunci....desi am avut perioade de mancat haotic....deci....cu mult efort, ambitie si vointa se poate.
Cat despre sport, eu fac dupa niste filmulete pe care le am in calculator, dar sunt sigura ca daca scrii pe youtube billy blank tae-bo cardio le gasesti.... exercitziile sunt f funny si antrenate....sper sa-tzi placa... eu datorita lui billy blank am inceput sa iubesc sportul
Si eu sunt sigura ca vom reusi... daca ne tinem de treaba.Hai sa ne luptam amandoua cu kg. Tu cat vrei sa slabesti??... tzi vreo dieta ceva??
pupici
__________________
nothing tastes as good as being thin feels

jurnalul meu
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...gika-8785.html
georgika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2012 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1495 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]