View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 08 mai 2011, 08:28:54
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnalul studentei ocupate(sau nu) - Animis23

Ieri a fost o zi super-frumoasa pentru mine pentru ca am avut multa activitate dupa muuuulta vreme!

Am avut ocazia sa primesc in vizita o suedeza, eleva la un fel de scoala postliceala in Suedia, unde studiaza jurnalismul. A venit aici cu alti colegi, int-o excursie de practica sa faca reportaje despre Romania. Fiecare a avut alta tema, iar fata asta a trebuit sa vada cum e o familie tipica romaneasca, cum e un oras din provincie, am dus-o si in judet la niste cunostinte care au casa cu pamant si animale etc.

A fost foarte incantata, a pozat tot, a pus o multime de intrebari. Ne-am plimbat si prin Braila mult(asa ca am mers si eu o multime, ce bine!), am urcat multe scari. Am avut noroc si de vreme super-frumoasa, a fost soare si dragut pana seara, cand inceput sa ploua torential.

A trebuit sa ii arat fetei mancare traditionala romaneasca, si am mancat si eu cu ea, dar numai 1-2 guri din fiecare chestie, m-am straduit sa ma abtin. Sa zicem ca a fost ultima "nebunie" inainte de concurs.

Momentan nu sunt sigura daca echipa in care am intrat va intra in concursul slabute la vara, pentru ca nu suntem 7 si liderul nostru nu are acces la calculator pana luni dimineata. Oricum, fie ce-o fi, o sa concurez cu mine. Fie ca e concurs oficial, fie ca nu, bucuria tot a ta, personala e, si kg pierdute tot pentru tine sunt. Azi o sa stau in casa si o sa ma relaxez, o sa fiu foarte activa pe aici , pe slabute.ro, sa nu ma gandesc deloc la mancare

Si mai tarziu cred ca o sa fac niste start walking si exercitiile mele pentru recuperarea genunchiului, care sunt destul de anoste, dar si obositoare si arzatoare de calorii

Va urez o zi buna. O sa imi pun pozele pentru concurs intr-un album, sa ma vedeti in ce hal sunt

Mi-am pus niste blugi pe care ii iubesc si care nu mi-au mai venit de muuuult asa, desi inca ma strang evident, si o bluza pe care nu am apucat sa o port prea mult. Acum am bratele foarte grase, nu ma simt bine in nimic fara maneci. Si am facut si burta, desi nu avusesem niciodata problema asta pana la ultimele kg puse. Cu coapsele mele sunt impacata, asta e conformatia mea. De maine incep sa ma duc si la masaj...mmm...de-abia astept
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]