Subiect: Jurnal Irinuca
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 01 iun 2011, 22:59:54
iirriinnuuccaa's Avatar
iirriinnuuccaa iirriinnuuccaa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 14 oct 2010
Locaţie: ardeleanca, Spania
Dieta: alaptez
Date: 175cm, 126.2kg
Mesaje: 470
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Irinuca

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
Un sfat pretios:
Pe perioada alaptarii ia vitamine prenatale in continuare ca altfel te umfli vazand cu ochii!
E testat 100% pe mine! Explicatia medicului care mi-a dat sfatul: dupa nastere corpul sufera lipsuri de calciu, fier, vitamine, minerale si altele..pt a-si reface rezervele ïti indica sa mananci mai mult ca sa stocheze..daca ii dai suplimente ii asiguri pe langa necesar si acele lipsuri. Fa experiment si ai sa-mi dai dreptate cu siguranta..
In zilele in care nu luam vitaminele aveam o foame continua si rontaiam non-stop, iar cand le luam mancam normal.
Sper ca ti-am putut fi de folos!
Multumesc pentru idee!
Eu nu am luat vitamine prenatale, si dupa nastere toate analizele mi-au iesit bine, asa ca nici fier nu mai iau, nimic...
O sa discut cu medicul
__________________
jurnal...

iirriinnuuccaa, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
iirriinnuuccaa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 3146 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2629 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1855 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]