View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 12 iun 2011, 08:19:05
Creizilup's Avatar
Creizilup Creizilup este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Fara excese!
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 943
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Mancaruri dieta Atkins

Reteta pentru faza I: Omleta cu ton
Ingrediente: 3 oua (eu am folosit doar galbenusurile, ca imi ramasesera de la http://forum.slabute.ro/retete-dieta...kins-9370.html ), o cutie de ton sau doua daca folositi oul intreg, scurse bine de ulei sau apa ( cutia mea a avut 52 gr net ton si era in ulei), smantana (dupa gust, dar fara exagerari ), sare, piper, putin patrunjel ca sa dea culoare.
Intr-un bol se amesteca ingredientele pana devin o pasta uniforma. Pasta se toarna intr-o tigaie incinsa cu putin ulei de masline, se prajeste pe ambele parti pana se rumeneste si se serveste apoi cu un castravete murat in casa, daca mai aveti, daca nu, veselia e ingredientul de pus langa omleta
Pofta buna!
__________________
A minute on your lips, forever on your hips!!!
Creizilup, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Creizilup, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2220 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat