View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 16 iun 2011, 10:51:53
Mihaela1006's Avatar
Mihaela1006 Mihaela1006 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Monti personalizat
Date: 167cm, 70.4kg
Mesaje: 1.423
Aprecieri acordate: 916
Am fost apreciat(a) de 752 ori in 421 mesaje
Implicit Re: Dulceata dietetica de cirese

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Gata. Momentul adevarului- am fiert aseara ciresele si le-am pus un Gelfix dietetic, cu fructoza (de la Dr. Oetker). Am mai adaugat 2 linguri de suc de lamaie, sa le pastreze culoarea. Nu s-a inchegat foarte tare gemul, dar a iesit minunat! Ii duc si mamei un borcan . Nu am pus conservant, sper sa tina cat mai mult. Am citit si pe borcanul de gem de capsuni Montignac si la ingrediente apar urmatoarele: capsuni (60%), suc concentrat de mere, agent de coagulare cu pectina din fructe (identic cu ce scriam eu sus, de la Dr. Oetker), suc de lamaie. Valabilitate 18 luni.
Nu a pus niciun conservant nici el.
Eu l-am facut fara nimic, doar fructele fierte in propriul suc. Gelfixul mi s-a parut artificial...
Citat:
Mihaela 1006- cam cate fructe mananci tu pe zi, la gustare? 0,5 kg. 1 kg, etc?

As mai avea o intrebare pentru toate slabutele: voi chiar luati cina si nu va ingrasati? Eu am inceput Monti de cateva zile, dar nu am avut curaj sa mananc seara. Asa m-a obisnuit mama- ORICE E MANCAT SEARA SE DEPUNE!!! Monti zice sa mancam supe, salata, gratar, branza Brie si Camembert, etc... Nu stiu ce sa zic.. Voi ce experienta ati avut pana acum?

Zi buna, slabutelor!
Doar in perioada verii mananc pana ma satur cirese, capsuni, zmeura, pepene, struguri, dar ca gustare separata si nu amestec cu nimic masa de fructe. Acum depinde ce rezultate vrei sa obtii pentru ca o masa atat de plina de fructe poate incetini slabirea... cel mai important e sa nu le amesteci cu nimic.
Seara e un cuvant relativ, eu mananc de obicei la 7-8 seara ultima masa, in functie de distributia celorlalte mese in zi. Deci daca nu am G2 pe la 4 cand e normal intarzii si cu cina. Iar daca stau seara pana tarziu, cum am stat zilele trecute pana pe la 2 noaptea am bagat si G3 branza cu rosii adica o nimica toata din punct de vedere al IG
__________________
Jurnal Mihaela1006 II, Jurnal Mihaela1006 , Dormi suficient
Citat:
Anterior postat de Slabuta Vezi mesajul
Fetelor, nu va mai conduceti dupa iluzii, inca nu s-a descoperit slabirea in cateva zile.
Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Somnul slabeste,e dovedit!
Răspuns cu citat