View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 13:12:23
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina2002 - Vreau sa fiu din nou o slabuta.....

Citat:
Anterior postat de Alina2002 Vezi mesajul
Mersi de raspuns cam ai dreptate....loool.....am vazut tickerul tau si as vrea te rog sa mi spui si mie cum ai slabit atat........
Am slabit anul trecut pana la 54 de kg din februarie-martie pana in noiembrie cu o hipocalorica de 1800-1900 calorii (alaptam). Din dieta am exclus...tot ce se exclude - prajeli, dulciuri, sucuri -, am respectat un program fix de masa (3 mese si doua gustari) si nu am consumat carbohidrati seara. Am facut tae-bo de trei ori pe saptamana si gata. Am slabit!
Sarbatorile si vacantele repetate mi-au adus un oarecare surplus, dar cand am vazut iar la cantar 59.9...m-am pus din nou pe treaba, insa putin mai lejer. Nu-mi mai calculez caloriile, dar respect in proportie de 90% un mod de alimentatie sanatos. Mai fac si ceva miscare din cand in cand si scap usor-usor si de ce mi-a mai ramas.
Optimism si incredere iti doresc! Ca in rest...totul e posibil!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]