View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 18 iul 2011, 09:05:59
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Grupul GSSF - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Citat:
Anterior postat de Jen Vezi mesajul
Wow, 32, aia mi se par super skinny... si 34 is super mici, daramite 32.
Daca o sa incap in blugii aia, 34, ar trebui sa fiu super slaba. In 32 ar trebui sa fiu schelet umblator. Vorba aia, marimea 0.
La inaltimea mea, as arata ca un copil subnutrit.
Ca un copil semi-subnutrit, nu m-as supara sa arat.
Scuza-ma eu nu am citit povestea ta, ca vorba aia ... is o groaza de pagini si incepeam sa ma simt ca la drept. Cu contractele speciale in fata ... adica, o senzatie super nasoala.
Tu te-ai ingrasat brusc? Sau ce s-a intamplat? daca imi spui ca inca ai marimi 34 si 32 in dulap. Sau ... esti o colectionatoare inraita?


Nu, ce ar putea sa aiba? Si eu mi-am pus aceeasi greutate. Atatea ai, ce poti sa faci mai mult?
O sa il schimbi cand o sa fie rezultate, adica saptamana viitoare
Off, unde e Dumi. Incep sa ma stresez.


Cam asa ceva, ma-m ingrasat incet dar sigur....M-am operat de vre-o 3 ori intre clasa a 9-a si clasa a 11-a iar in intervalul asta de ani aveam in jur de 46-50 de kg, nu mai mult...si da, incapeam in 32 si apoi in 34, si dupa clasa a 11-a am sarit , topa topa pana intr-a 12-a cu kg si aveam nici mai mult nici mai putin de 57 de kg...probleme hormonale, si mancatul prostesc,prostii , si rontaiutlui la pc, mai ales seara...si acum arat ca o foca pe malul atlanticului

Eh, lasa ca apare ea...stresul ingrasa
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat