View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 19 iul 2011, 07:47:10
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Kyou - Nu mai renunt la nimic!!!

Citat:
Anterior postat de Kyou Vezi mesajul
Stiu Asta este visul meu sa ajung acolo . Inca lucrez la asta dar nu am de gand sa renunt . Tu ai ajuns vreodata acolo?
Am stat 4 luni in Japonia, din August 2010 pana la 1 ianuarie 2011. E o tara incantatoare, nu poate fi descrisa in cuvinte, trebuie sa fii acolo ca sa intelegi. I miss it so much!

Citat:
Anterior postat de Kyou Vezi mesajul

Meniul pe ziua de azi . In general nu mananc asa de putin dar am fost plecata toata ziua in oras si am ratat pranzul Si nu am luat nimic altceva pentru ca nu prea aveam optiuni ...
O sa incerc sa nu mai pap fructe seara am auzit ca nu-i chiar bine . Maine o sa am grija sa iau toate mesele si sa am in jur de 1200kcal CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:50
Pesmeti integrali, Wasa Original, 33g - 113 calorii
Branza tartinabila (crema de branza), obtinuta prin pasteurizare, Kraft Velveeta, 28g - 85 calorii

Cina, ora 19:13
Mandarine, 150g - 80 calorii
Kiwi, 103g - 63 calorii
Pomelo, 162g - 62 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 403 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1581 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1581 calorii

Eu ma duc la somnic de acum . Nb tuturor Ne vedem maine
Nu exista nicio scuza: nu am avut ce manca, sau nu am avut timp. Ori iti faci timp, ori iti bati joc de corpul tau. Nu poti sa mananci ATAT de putin! Ai mai mare grija, te rog frumos. Te distrugi daca faci 2 zile la rand asa. Organismul are mecanismele lui de aparare. O sa inceapa sa stocheze imediat apa si grasimi doar ca sa stie el ca are din ce sa traga daca tu numai atat ii dai!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]