View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 03 aug 2011, 14:17:42
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Consum calorii meniu

Citat:
Anterior postat de Poofy Girl Vezi mesajul
Totuşi, unele activităţi au fost păstrate în listă, chiar dacă, după capul meu, nici ele nu au un impact prea mare asupra ritmului de slăbire. Adică eu când împăturesc haine am un puls mai rapid decât atunci când stau la PC? Oricum, să zic, nu o fac mai mult de 10 min/zi.

Eu militez pentru reintroducerea acelui tip de activitate pe care atât de multe dintre noi îl practică, şi încă multe ore pe zi. Lucrul la PC, de exemplu, da. Poate că nu înţeleg eu exact cum funcţionează noul calculator; dacă această activitate are o influenţă minimă asupra scăderii în greutate, să trecem, nu ştiu, 200 Kcal/6 ore (dau un exemplu). Dar, să fim serioşi, câte dintre noi, prin comparaţie, bat la tobe, joacă golf, fac surfing, fac patul ca şi sport şi tund gazonul/curăţă zăpada on a daily basis? Eu, una, stau la bloc şi-s măritată cu jobul!
Sper că m-am făcut niţel înţeleasă.
Buna Poofy,

Formula de estimare numar kilograme slabite/luna a fost schimbata si imbunatatita.

In noua formula toate activitatile care acum lipsesc sunt raportate la un anume coeficient care se ia in calcul in aceasta formula.

Inca o data sa le aduni la meniu ar fi o greseala si o pacalire.

Ce pot sa-ti spun este ca activitatile au fost "sortate" cu ajutorul unui aparat care iti inregistreaza datele tale in timpul unei activitati si concluziile le-au dat niste oameni de stiinta in domeniu, nu eu.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat