View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 08 sep 2011, 17:33:37
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ce inseamna puncte WW?

Citat:
Anterior postat de BigBoy Vezi mesajul
Multzam fain fetelor, sunteti fff dragute. OK, atunci as mai avea o intrebare: cum imi pot calcula singur punctele WW pt or reteta ? (de ex. pt 100 gr de ciorbita sau mancarica facuta de mine acasa) Vad aici Weight Watchers - Retete si puncte punctele aferente pt fff multe retete foarte frumos sortate si aranjate dar sa zicem ca ar fi vreo reteta pe care nu o gasesc acolo si/sau vreau sa imi calculez repejor eu singur cate puncte WW trantesc in oala/tigaie/farfurie ? (aceeasi intrebare o aveam si pt calcularea Kcaloriilor unei retete facuta in casa, dar referitor la aceasta m-am lamurit rapid de aici Calcularea numarului de calorii pentru o reteta) Deci.. da, mi-ar m-ai trebui sa stiu formula de calcul pt punctele WW la o reteta facuta de mine personal. BTW Slabuta, GREAT JOB cu acest forum, chiar ajuta fff multi oameni carora le pasa de stilul lor de viata ! Tot respectul pt munca depusa.
Iti dau o solutie rapida pentru a afla puncte WW.

In momentul in care adaugi o reteta la calculatorul nutritional Calorii, calculator calorii, calculator nutriţional - Calorii.Slabute.ro, adaugi si valorile nutritionale (calorii, proteine, grasimi, carbohidrati, fibre), cand vei apasa pe butonul salvare, automat se vor calcula punctele WW. Cand vei accesa baza de date cu puncte WW vei gasi reteta ta cu punctele WW calculate.

ps: multumim pentru apreciere.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat