View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 20 sep 2011, 08:28:48
VAmedeea's Avatar
VAmedeea VAmedeea este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: La cumparaturi cu Montignac

Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Super idee cu aceasta pagina, Ame!
Am si eu o povata pentru fetele care obisnuiesc sa cumpere branza dietetica Exquiza 0,1%. Contine ZAHAR!!! Mie mi-au trebuit vreo 6 luni sa imi dau seama cand, la un moment dat, am citit aici pe slabute ro ca sunt foarte multe alimente care contin zahar si ca ar trebui sa CITIM MEREU ETICHETELE PRODUSELOR!!!...

Scumpa, ce-mi place sa te vad!
Cat mai e pana la nunta?
Pune si poza cu branza de care spui ca sa stie fetele mai usor de ce sa se fereasca.
Eu nu cumpar de nici un fel branza crema, perle sau mai stiu eu ce mai exista asa ca sunt pe dinafara.
Intra in Gasca si mai spune-ne de tine, daca ai terminat cu casa, etc... Sa nu facem din topicul asta altceva. Te pup! (ideea a fost a lui Nicodh)
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat