View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 23 sep 2011, 18:05:59
azra's Avatar
azra azra este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal mamaLuca ... de la 84kg spre 60!!

Citat:
Anterior postat de mamaluca Vezi mesajul
Ma rasfatati cu atentia voastra...Ok-ok...poate ca oi fi o curajoasa la faza cu pruncu' asta la "batranete"...
Pai si n-ar trebui sa indraznesc a spera ca pot sa reintru din nou in blugii preferati???
Cu voi alaturi n-am cum sa nu reusesc.
O sa disciplinez orarul meselor,in asa fel incat sa nu mai intru in hipoglicemie si sa rup frigideru' !

Azi ziua doi.Dimineata 2 nectarine.La pranz, pe fuga, fasole verde fiarta ...gustare vreo 20 boabe strugure, la cina urmeaza... orez cu legume.

Retele din carte mi se par cam alambicate...M-as stradui sa fac lucrurile muuult mai simple.Aka oleaca fierte,si bagat la burtica!

Acu' nu inteleg un lucru...Care e faza cu tortu'???E asa... sa te echilibreze psihologic, sau sa regleze glicemia??
Si tre sa cumpar de la pravalie sau pot sa manufacturez io oarece prajiturici???
nu cred ca e chiar ok cina ca la ziua de legume nu ai voie orez,de fel ar fi trebuit sa papi la cina ce ai papt la pranz dar in cantitate mai mica...
dar mai bine vino in gasca fetelor care tin rina si ele te vor sfatui mai bine ca mine,
uite aici este : Rina 90"s (etaj IX)
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante