View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 27 sep 2011, 12:37:02
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Haine de firma vs haine noname

Buna!Am venit sa spun si eu ca aleg sa imi cumpar haine in functe de raportul calitate/pret si niciodata nu cumpar nimic,de firma sau nu,care nu ma incanta cu adevarat.Dupa ce am nascut am dat aproape toate hainele si nu neaparat pt ca nu imi mai veneau ci pentru ca aveam foarte multe si nu le purtam.Acuma am mai putin,dar care imi sunt foarte dragi.
Pentru fata caut sa cumpar doar cele mai bune materiale si daca imi place ceva"de firma"ii cumpar putin mai mare.Totusi nu sunt de acord sa cumpar ceva doar daca e de firma si nu e ce am nevoie.De exemplu,tot caut de ceva timp ceva ghetute de toamna bine facute si cu interiorul potrivit pentru a sustine talpita copilului asa cum trebuie si nu am gasit nici la cele mai bune firme.De ce as da 2 mil pe o pereche de ghetute de firma?Pentru mine conteaza mai mult sa fie practic si comod!
Parerea mea este ca acea fetita care are o astfel de gandire e un copil prea rasfatat care va face fata cu greu unei eventuale"crize"din"viata adevarata"...Pacat de ea...Si spun asta ca un fost copil rasfatat cu haine din tari straine,cu ghiozdane Disney,aqurele pe etaj,carioci la pachet de 100,si asa mai departe...Iar in prezent cu grave probleme de a gandi pozitiv in perioadele mai putin fericite din punct de vedere financiar...Fetita mea nu va fi un copil extra rasfatat material;rasplata ei va fi iubirea fara masura!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat