View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 10:53:55
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu......asistenta81

Citat:
Anterior postat de Asistenta81 Vezi mesajul
Draga mea, un jurnal il scri f repede, dar iti spun ceva.....mi-a tre o perioada sa ma imbarbatez incat sa am puterea de a scrie tot ce am scris, in urma la ceea ce mi-ai scris si m-a napadit plansul....nu dramatizez doar sa impresionez, nu am nevoie de asa ceva, dar as spune tuturor ca nu este zi sa nu ma gandesc la a-i mei PARINTI.....multa lume sa ne imbarbateze ne-au spus....cum trece timpul....ne vom mai reveni....Jur ca abea pot si sa ma gandesc, sa nu mai spun sa vorbesc despre asa ceva.....rana nu este proaspata asa este, ar nici vindecata..si nu v-a fi zllnic....am sora de 37 ani, frate de 36 ani, frate de 33 ani, frate de 32 de ani...toti casatoriti....unul macar din ei nu a spus vreodata ca cu trecerea timpului le-a mai trecut....toti suntem la fel.....prea buni mi-au fost parintii, prea tineri incat boala nu i-a crutat.....zinic as avea nevoie de ei, de sfat, de sprijin...pur si simplu sa-i vad , sa-i aud, sa-i imbratisez......coincidenta a fost ca ambii au decedat la 52 de ani si amandoi pe data de 17....doar ca la 2 ani diferenta.....Suntem ortodocsi...Mama f mult a fost cu Biserica, extraordinar de mult, era stalpul casei, sfatuitorul la toti.....si in ziua de astazi o pomenesc pe MAMA ....Preoti, Episcopul Albei Iulia si oamenii care au cunoscut-o....pt ca a fost o persoana mult prea blanda, calma, iubitoare, ocrotitoare....TATA la fel un tata devotat, bun.....si totusi inca nu inteleg dc a tre viata asta sa ii rapeasca.....Preotii ne spuneau......Dumnezeu ii iubeste si deaceea ii i-a pe oamenii buni din lumea asta plina de rautate......nu judec voia Lui Dumnezeu dar, oare noi totusi nu aveam nevoie de ei?.....stiu ca sunt situatii in care alti copii isi pierd parntii de micuti, chiar daca eu eram pe serviciu si mai maricica....tot aveam nevoie de ei.....
Viata merge inainte asa este.....dupa ani....m-am casatorit, nu am copil deocamdata, dar desii impartasesc timpul cu sotul credeti-ma ca tot simt lipsa din viata mea a parintiilor....
Acesta este motivul pt care m-am retinut sa-mi fac jurnal.....nu ma mai interesau kg acumulate pe baza stresului sau a neglijentei alimentare, dar sa-mi fi trait in schimb parintii.....s-au chinuit muuult prea mult inainte, apoi mi-au decedat amandoi in brate...........viata uneori e mult prea cruda....
Ma opresc aici ca abea mai vad sa tastez, m-au napadit toate alea..alea....
Multumesc pt rabdarea de a-mi citi tot jurnalul
Draga Sorina,

Imi pare foarte rau pentru tot ce ai patit.
Pierderea parintilor este una dintre cele mai dureroase experiente si imi dau seama ce greu ti-a fost si sa retraiesti povestind ce s-a intamplat.

In privinta kg, cu siguranta o sa le dovedesti ai trecut de jumatate, si esti o persoana puternica.
Te pup si mult succes in tot ce iti propui!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]