View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 03 nov 2011, 20:30:37
clemen27's Avatar
clemen27 clemen27 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 nov 2010
Locaţie: campina, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 170cm, 114.5kg
Mesaje: 185
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine

Danny hai ca se poate.sunt atatea exemple si aici pe site si prin alte forumuri de persoane care au reusit.sigur o sa reusesti si tu.trebuie sa depasesti momentele critice de la inceput.dupa aceea o sa fii atat de incantata de rezultate incat o sa gasesti vointa de a continua.pe parcursul drumului sigur vei mai avea si momente de ratacire.nu cred ca poate spune cineva ca a avut un parcurs imaculat in procesul de slabire, fara sa mai fi derapat din cand in cand.numai ca atunci cand se va intampla si asta, trebuie sa te redresezi si sa continui.eu zic sa mergi pe o dieta care sa iti permita sa ai in alimentatie o varietate de alimente.eu initial am slabit cu rina, dar de abia acum sunt cu adevarat multumita, de cand tin dieta hipocalorica bazata pe principiile mihaelei bilic.abia acum simt ca am slabit uniform.dupa rina slabisem 12kg in 3 luni, dar nu eram multumita de aspectul meu
clemen27, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2219 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1702 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1703 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]