Subiect: Jurnalul Paulei
View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 23:08:32
carmen68's Avatar
carmen68 carmen68 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 ian 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 55
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 165
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Paulei

Eu sunt noua pe aici...dar si la mine a fost dragoste la prima vedere,cand am intrat aici pe site...cu toate ca mi-am propus de cateva saptamani sa elimin ceva kilograme,se pare ca inca nu am gasit butonul de start...Dar aici gasesc atat de multa informatie si atata energie emana tot ce scriu fetele astea ca sunt atrasa ca un magnet in fiecare zi si cred ca asta imi va declansa in curand acel buton...ambitia.Am inceput sa-mi stabilesc un anumit numar de calorii si nu mai sunt disperata ca voi incepe postul si nu voi stii ce pot sa adaug in meniul zilnic...am calcat pe bec de cateva ori...dar am primit un sfat extrem de important... sa nu renut...si nu pot sa renunt,pentru ca nu am cum.... de cum accesez site-ul ,simt in jurul meu acea forta de care nu ma simtem capabila in ultima vreme...nu te uita ca am 83kg...pentru ca acum cativa ani am avut 94-95Kg si am ajuns la 74Kg..sigur o sa ajung si acum..si tu o sa ajungi acolo unde ti-ai propus....totul e sa ramai aici,alaturi de fete...stiu ele cum sa te faca sa nu te lase sa te intorci din drum
carmen68, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1488 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 714 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]