View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 27 nov 2011, 22:01:50
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu mateimatei

buna, ai ghidurile R1 pt slabit si R2 pt mentinere?e f important sa le citesti, uite eu iti las un link aici de unde le poti lua, eu am tinut rina in trecut, multa bafta iti doresc...sa nu uiti, la cina se mananca exact ca la pranz numai ca pe jumatate,in legatura cu sportul...eu iti recomand sa fac atat cat poti, crede-ma ca orice ajuta, chiar si un simplu mers pe jos, iti injumatateste eforturile, orice efort fizic e binevenit...usurel...tot in legatura cu sportul, mi-a ramas in minte un citat al nutritionistei Mihaela Bilic care zicea cam asa"ori nu iti vei misca fundul de pe canapea si astfel vei fi condamnata la o dieta pe viata, ori faci sport si poti astfel manca , ca un om normal"plus ca muschii formati prin ex fizice ard din calorii, deci multe beneficii, si eu ma apuc de maine serios din nou cu sala, ca asa mai pot si eu adauga cateva cal in plus la meniu, o seara frumoasa in continuare iti doresc si multa bafta inca o data
Rina 90"s (etaj VII)
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]