View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 28 nov 2011, 12:14:49
magdaT's Avatar
magdaT magdaT este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 oct 2011
Locaţie: Pitesti, Romania
Vârsta: 42
Dieta: Aspir catre un stil de viata sanatos.
Date: 168cm, 76kg
Mesaje: 134
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: super fantasticele reloaded

Eu am o problema si va rog sa ma ajutati. De cateva zile, am facut repetitie pt concurs si mi-am notat tot ce am papat. Dimineata mai mult nimic, la pranz e ok, dar seara e belea mare. Nu stiu de ce, dar mananc mai mult, cantitativ ma refer. Incerc oricum sa mananc mai bine, mai sanatos, mai light pe tot parcursul zilei, dar seara bag cantitati mai mari, deci calorii mai multe. Vineri m-am speriat cand am vazut ca la cina s-au dus vreo 500 si ceva de calorii. Am bagat de urgenta niste sport.
Mi-am luat si cantar de bucatarie ca sa nu mai apreciez eu asa, aiurea.
Off, ce sa fac eu mai fetelor cu cinele astea ale mele? Macar nu sunt prea tarzii, adica la maxim 6 si jumatate.
Apropos voi cand salvati in meniu treceti ora la care ati inceput sa mancati sau ora la care ati terminat? Eu incerc sa halesc mai incet si acum dureaza si jumatate de ora masa.
__________________
[/URL]
magdaT, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1730 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1213 kcal/zi. Pentru a slăbi 3,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 956 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat