View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 05 ian 2012, 16:34:30
denisadaniela's Avatar
denisadaniela denisadaniela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 dec 2011
Locaţie: ardenno, Italia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 161cm, 49kg
Mesaje: 61
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit vreau sa slabesc sanatos

buna slabutelor,din totdeauna am avut o problema cu kg...pana prin clasa a 5a eram doar o fetita un pic plinuta insa dupa aceia am inceput sa iau proportii ajungand astfel ca la inceputul clasei a 8a sa am 157cm si 60 de kg,,,pana prin clasa a 10 am tinut tot felul de diete faceam si ceva sport..lucru care m-a ajutat sa iau cativa cm in inaltime si sa ajung undeva la 160cm si 52 de kg...dar cum nu eram multumita nici de aceste dimensiuni am inceput o serie de diete nesanatoase cu pastile de slabit ceaiuri,imfometare si iata-ma p patul de spital cam 2 saptamani,si toata lumea jelind de mama focului "saraca fata la 40 de kg abia se tine pe picioare)dupa aceasta perioda am inceput sa mananc normal dar corpul meu are o personalitate,,,,pune pe el tot ce pap,la burtic si solduri(..acum la 52 de kg nu ma simt prea bine as vrea sa ajung la 46 greutatea la care m-am simtit cel mai bine...am inceput dieta RINA'S 90 sunt in cea de-a patr zi si ma simt foarte bine.ieri am mancat de dimi 1mar si o portocala,la pranz 100g de covrigi(faina,apa sare,drojdie) iar seara 2 bucatele de ciocolata neagra..sper sa reusesc,astept sfaturi
denisadaniela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1841 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1324 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat