View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 09 ian 2012, 16:02:53
ADINAadinutza's Avatar
ADINAadinutza ADINAadinutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 32
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal ADINAadinutza - Just another failure vs. succes story

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Hei, salut si fruntea sus! Nu te astepta la miracole peste noapte si ai grija la ce papi 1100-1200 cal, sport 30 min, 5 mese mici, fara carbo rai - paine, patiserii, prajituri, combinatii gen cartofi plus carnati etc. si va fi totul bine

Mananci pe fond emotional sau cum? par a fi oscilatii destul de mari de lla 50 la 67, ce ai facut sa ajungi la aceste oscilatii? Vreun eveniment anume? Eu ma ingrozesc cand pun 2 kg, pt ca de la aceste variatii poti face diabet si alte boli. Nu e sanatos sa variezi asa mult....

Prezinta daca vrei, un scurt istoric al regimului tau alimentar de viata, ce pappi int-o zi...

Pup
Sa nu'ti imaginezi ca oscilatiile acestea au inceput de ieri, de azi ci de ani de zile, provin de prin vremea liceului, tineam cate'o cura pe urma intervenea ceva si mancam pe fond de stress. Nu mai conta nimic pentru mn, decat sa mananc..si uite asa reveneam la forma initiala, sau chiar mai rau.
Prin vara aveam 62-63, eram destul de ok. Insa acum am ajuns la fenomenala greutate de 67
Consider ca n'are rost sa evoc ceea ce a fost in ceea ce priveste alimentatia, pentru ca de azi am spus stop. Ideea e ca mancam excesiv de haotic, mancam acum, mancam peste o ora si iar in jumate de ora etc. Eram (si ma lupt sa nu mai fiu) addicted to food pentru ca stiu ca nu e bine pentru organism in primul rand. Asa cum ai spus si tu pot aparea diverse boli, iar eu nu-mi permit acest lucru intrucat am nevoie sa fiu cat mai sanatoasa.
:* pup