View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 08 feb 2012, 15:54:54
Katrijn's Avatar
Katrijn Katrijn este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mai putina mancare din oras, si mai multa mancare pregatita acasa :)
Date: 175cm, 80kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Katrijn - O altfel de provocare

Si mai trebuie sa zic un lucru... mancatul meu este pe fond emotional. Ma stresez si ma supar foarte usor si in momentele alea desi stiu ca imi fac rau, pot sa ignor total asta, chiar mi se pare putin amuzant. Bag in mine orice, mancare, lichid si ma face pentru moment sa ma simt bine. Cred ca se leaga si de faptul ca orice lucru care ma deranjeaza il tin in mine, nu imi place sa ma cert sau sa tip (de fiecare data cand simt nevoia ma gandesc la mama, care este cam cea mai isterica persoana ever, desi bine intentionata) si nu vreau sa fiu ca ea. Deci daca de kg stiu cum sa scap teoretic, problema asta habar n-am cum s-o rezolv, si stiu ca tb sa ma ocup de ea altfel la un moment dat tot as ajunge inapoi de unde am plecat Voi aveti experiente cu asa ceva?
Katrijn, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2159 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1126 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]