View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 12 feb 2012, 12:54:40
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Ziua buna!
Astazi ma simt un pic slabita Poate ptr ca nu am mancat indeajuns ieri..? Problema grava e ca nu mai am pofta de mancare... Mi s-a aplecat de atata carne si iaurt... Ce bine ca azi e ultima zi de atac.. Diseara ma cantaresc, Doamne Ajuta!

Ieri am mancat asa:
Dimineata - un iaurt cu scortzi si goji

Gustare: - trei felii de rulada dietetica de pui

Pranz: un castron de supa cu galuste de tarate de ovaz si cam 250 de grame de piept de pui la cuptor cu sos de iaurt cu usturoi si un fel de paine crocanta din tarate de ovaz (putina de tot).
Painea asta a vrut sa fie paine Dukan, crescuta si frumoasa dar tocmai cand am dat sa pun aluatul la cuptor mi s-a stricat cuptorul (ptiu drace!) si a tebuit sa o pun la microunde, unde of course, ametita cum sunt eu, am last-o un pic cam mult si s-a facut tare si crocanta Eh bine ca e comestibila..

Seara: budinca cu crema de branza light 0.2% pe care am amestecat-o cu scortisoara, esenta de lamaie si migdale, indulcitor si un pic de gelatina (le-am pus la baie de aburi) si am dat-o la frigider sa se intareasca..
Sincera sa fiu nu am fost inebunita de rezultat, ptr ca nu e indeajuns de dulce si nici aromata

Ca si sport am facut hip hop abs cu Shaun T, o ora si acum ma dor muschii.. Am facut partea cu "burn fat body", parca asa ii zice, mi-e lena sa ma uit exact
Am de gand sa alternez exercitiile, adica intr-o seara sa fac Zumba si in alta hip hop abs sau tae bo, dupa care 10 minute de Pilates...
Apoi mi-am facut masaj anticeliulitic cu crema de la Gerovital..

AAA mi-am cumparat Coca Cola zero.. e voie in Dukan.. Nu am baut ca inecata, am ras doar juma de kil ))
Ummm, am baut si o guritza miiica de vin rosu.. se pune?
Era cat pe-aci sa clachez aseara, ma luase o pofta nebuna de seminte sau ceva de rontzi crontzi (asa zic eu la snaks-uri). Asta pentru ca sambata si duminica seara aveam de obicei program de film si rontzaiala si acuma, canci.. pune-ti pofta in cui Claudia draga...

Sper sa am o surpriza placuta azi la cantar ca de nu il sparg si ma duc la cofetarie si imi iau din fiecare sortiment cate o prajitura, asa de ciuda

Un tzuc mare va dau!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]