View Single Post
  #10 (permalink)  
Vechi 14 mar 2012, 22:26:27
Rallara's Avatar
Rallara Rallara este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2012
Locaţie: Edinburgh, Anglia
Vârsta: 38
Dieta: South Beach
Date: 172cm, 91.2kg
Mesaje: 7.366
Aprecieri acordate: 3.894
Am fost apreciat(a) de 3.171 ori in 1.682 mesaje
Implicit Re: Jurnal Almi Îngerash

Bine ai venit draga mea!

In primul rand tin sa te felicit pentru primul mesaj, e postat foarte organizat, ca la carte Se vede de departe ca vrei sa muncesti serios si esti pusa pe treaba.
Ingredientele perfecte pentru inceputul stilului de viata sanatos. Unde mai pui ca te-ai si documentat inainte de a "intra in paine"

Eu zic ca ai atitudinea perfecta, iar cu sustinerea noastra vei ajunge cu siguranta la kg-le dorite, sa areti asa cum visezi. Toate asta ne dorim, e site-ul perfect pentru un nou inceput in viata ta, cu alimentatie sanatoasa, sport si atitudine pozitiva.

Si eu sunt de acord cu coco23, alimentele respective vor trebui - treptat, am inteles dar curand - eliminate. Pana la urma nu conteaza numarul de calorii ingerate zilnic, cat si calitatea alimentelor care le contin. Fara alimente procesate, sucuri din comert, grasimi nesanatoase, prajeli. Si va fi totul perfect.

In cazul in care nu le-ai citit, sunt aici niste linkuri catre articole utile:
linkuri

Mult succes, sunt sigura ca vei reusi!!!
__________________
Rallara, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Rallara, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2253 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1736 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1220 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]