Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #1004 (permalink)  
Vechi 27 iun 2009, 22:51:24
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal "Slabuta"

Citat:
Anterior postat de Extasssy Vezi mesajul
Neatza Slabuta,

M-am gandit sa te ispitesc si pe tine cu o cafea...
Sau mai multe
Bem amandoua... NU?!

Bine eu in general beau cam asa ceva:

Deci s-ar putea sa nu-mi ajunga!!!
Buna Anca.
Eu azi nu mi-am baut cafeluta, dar daca tot sunt prin jurnal, dau o ceasca peste cap

Anca, tu cu asa canoi bei cafea?

Citat:
Anterior postat de tanya Vezi mesajul
Ciao Slabu ma limitez la un salut stii problema u tastatura trebue sa-mi iauna cu asta dureaza un secol pana scriu .Pusi mua!
Citat:
Anterior postat de huhu Vezi mesajul


Hahahaha, ce tare Huhu.... Super tare... Numai ca eu azi nu am stat asa.
Sper maine, la gratarul de duminica sa imi iau portia de relax.

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Neata somnorosule.Vad ca ti-ai schimbat si tu ticker-ul,si scrie ce trebuia sa scrie de mut timp,ca ti-ai atins telul,si nu mai trebuie sa slabesti.Sa te felicit sau e cam tarziu?Hai sa iti zic bravo si sa te mentii.
Ai probeleme cu imunitatea?Naspa,si barbatul meu tot face mii de chestii dubioase si sperietoare de nevasta.Banuiesc ca acum faci vaccinurile alea pt imuniatate,care trebuie facute de mai multe ori,ah,ce imi scapa numele.Noi cand credeam ca nu mai e iesire din nenorociri am scri la Clinica Nov Vita,cauta pe net,sunt unii prin nush ce tara de langa noi,si ei trateaza cancerul,leucemia,hepatitele cronice prin metode naturiste,de fapt prin stimularea imunitatii.Dupa vreo luna am primit si raspuns,dar problemele se mai ameliorasera,si nu am mai scris inapoi.Dar de era bai mergeam,ca alta solutie nu era.
Slabutu,totul e un cerc.Uite,mie de exemplu mi se pare ca tu stai atat de mult timp in casa,chiar si acum cand vremea e frumoasa ,esti in vacanta si ar trebui sa fii afara la aer.Te trezesti si treci la calculator.Da,stiu ca formul e la inceput si are nevoie de munca multa,dar fa-ti timp de o plimbare macar o jumatate de ora.E atat de important.
Sper sa functioneze ce faci acum pt sistemul tau imunitar,daca nu mere ,ai multe alte optiuni care chiar dau roade in afara de medicina traditionala,chestii care chiar functioneaza.Si nu fi reticenta la ele,pt mine homeopatia a rezolavat o chestie ce se chinuiau medicii sa o repare de 18 ani si nu au reusit.Si nici nu credeam in ea,sa zic c a fost autosugestia.Deci vei reusi si tu,trebuie sa gasesti doar metoda la care reactioneaza corpul tau.Si trebuie sa dormiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii,atat cat simti nevoie,fara somn nu faci nimic.Te pup si iti urez o zi buna,si citeste bine si atenta ce am scris,sa nu imi dai iar un raspuns in dunga,ca la subiectul cu ideile pt calculatorul de caloriiO zi buna si ne vb pe dupa masa
Merci pentru sfaturi Mishutza.
Eu deocamdata imi fac un tratament care dureaza unan, din 3 in 3 luni pun un set de injectii, beau pastile, exact care mi-au iesit la analiza ca imunomodulatori si ma simt din ce in ce mai bine

La toamna mai adau odata analiza de imunitate sa vad daca indicii sunt mai buni, ca pana acum au fost sub orice critica, foarte putine limfocite active care sa faca treaba in organism. Plus ca anul asta vreau sa pun la punct treaba cu imunitatea, pentru ca dupa injectiile astea nu am voie sa raman insarcinata 6 luni. Deci am luat-o din timp

Daca in toamna nu vor fi rezultate bune la analiza ma voi gandi la metode alternative pana atunci bag in mine cat mai multe fructe, si ce mi-ai mai recomandat doctorul.

Programul de 3 zile este super bun, culcat la 12 si trezit la 8 Asa ca sunt pe calea cea buna.
Cand ma intorc la Bucuresti vreau sa ma apuc de un tip de sport, ceva dar trebuie sa fac, nu se mai poate asa, ma doare tot spatele de la statul asta pe scaun.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat