View Single Post
  #102 (permalink)  
Vechi 10 mai 2018, 09:03:09
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Multumesc!
Trebuie sa invat pas cu pas disciplina. De cate ori m-am aruncat intr-o dieta am tinut foarte hotarata 7-8 zile si am cedat la fel de brusc. M-am gandit ca poate o abordare noua ma ajuta.
Cate un obiectiv (maxim doua) pe saptamana.

DE azi am inceput in sfarsit sa arunc din muuuult prea multele haine pe care le tin in dulapuri din diverse motive - mici ( o sa slabesc) , mari ( daca ma ingras), nu-mi plac ( poate nu am stiut sa le asortez) - etc.
10 articole pe zi.
Am descoperit ca sunt ca un harciog desi stilul meu vestimentar e fff simplu si asa ma simt bine. Sifonierele alea pline nu sunt deloc eu.

Cat despre durerea asta de spate - chiar nu inteleg cum mi-am provocat-o.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
adinico (10 mai 2018), corinnef (24 mai 2018), curly.light (12 mai 2018), LOREDANA99 (10 mai 2018), Zoe (11 mai 2018)