View Single Post
  #106 (permalink)  
Vechi 25 nov 2012, 18:32:21
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Postul de Craciun

Citat:
Anterior postat de marianet Vezi mesajul
Buna dimineata!

M-am gandit sa readuc in actualitate subiectul acesta pentru ca am nevoie de sfaturi. Eu nu tin postul ca sa slabesc, motivele mele sunt altele. Insa la celelalte posturi din acest an (si la toate pe care le-am tinut intregi) m-am ingrasat ingrozitor, pentru ca la mine postul a insemnat mereu paine multa, cartofi prajiti si fasole batuta. Nu mi-e greu sa-l tin, nu mi-a fost niciodata, dar mananc mult si aiurea in general. Si cred ca nu sunt singura careia i se intampla asa ceva.

Acum am hotarat sa nu mai cad in capcana mancatului mult si prost. Am "muncit"ceva lunile acestea sa imi schimb alimentatia si sunt sigura ca Dumnezeu nu ma vrea cu 5 kg in plus dupa post, altele sunt cele care conteaza cu adevarat. As vrea sa continui dieta si in timpul lui. Problema e ca nu stiu ce sa mananc si cum sa imi structurez meniul pe o zi. Va rog, pe cele care tineti postul, sa imi spuneti si mie ce mancati voi de-a lungul unei zile. Multumesc!
Icearca sa elimini complet grasimile din alimentatie.Mananca mai putina paine si cand papi sa fie integrala si incearca sa alegi alimentele cu putini carbohidrati:varza,conopida,brocolli,etc.
Fereste=te de orice inseamna prajit si bucura=te cat mai mult de cruditati.Renunta la zahar si consuma doar fructe.
Post linistit!
__________________
Jurnalul meu Nr 5
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui AnDrAdAxl:
marianet (26 nov 2012)