View Single Post
  #10852 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 12:55:53
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de mvthebest Vezi mesajul


Eu de ex nu am nici o fustita,pentru ca niciodata nu mi-a placut corpul meu... dar de cand am inceput sa fac sport ma vad altcumva,si usor usor am ajuns sa-mi placa corpul meu... nu in totalitate,pentru ca mai am de modelat mult...
Trebuie sa te simti bine in pielea ta oricum ai arata si daca te simti bine,scapi de complexe si te vor vedea si cei de langa tine mai frumoasa....
Mira,cata dreptate ai tu....aceeasi problema ma batea si pe mine la cap.niciodata nu cumparam fuste sau rochii.singurele rochite au fost cele pentru cele pentru bancjet si pentru nunta verisoarei mele.si asta pentru ca nu imi placea corpul.la fel ca si tine,de cand am o alimentatie mai sanatoasa,de cand fac sport si de cand am inceput sa am rezultate,ma vad altfel.sunt inca nemultumita,e mult de munca inca,dar e un pic de diferenta.avand in vedere ca eu nici nu suportam sa ma uit in oglinda.si uite,ieri mi-am cumparat o fusta.am fost incantata de ea,am probat-o,ceea ce inseamna ca intr-adevar ma vad altfel(eu nici nu vroiam sa aud de fuste,dar sa si probez?)o mica problema am avut cand am venit acasa si m-am imbracat:,ai am muuuult de munca daca vreti sa vedeti,sunt imbracata cu ea,am pus niste poze ieri tot ca sa cer pareri,sa stiu daca ies sau nu din cas cu ea
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]