View Single Post
  #10854 (permalink)  
Vechi 01 apr 2011, 12:57:29
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Jurnal <Mirabella>

Citat:
Anterior postat de Sarita Vezi mesajul
Ai dreptate Mira...asa am sa fac... sa stii ca am evoluat putin de tot inainte nu imi placeau ochii mei ca sunt verzi( eu ii voiam caprui) dar acum m-am multumit. se pune, nu? e un inceput..poate intr-un final ma voi multumi si cu picioarele...(bine, dupa ce mai dau jos cativa centimetrii)
Crede-ma ca eu tot aici pe site am inceput sa ma plac...
Inainte pur si simplu imi uram corpul..si o slabuta m-a ajutat mult...

Pff ce n-as da sa am eu ochi verzi
Hmm chiar nu pui o poza cu tine...

Iubeste-te asa cum esti...si daca te simti bine in pielea ta te ve-i simti mult mai frumoasa si ve-i avea mult mai multa incredere in tine... Totul e mintal.
Trebuie sa te placi asa...si cu 1,2kg in plus si in minus... mintea nu tine de aspectul vizic...
Cu toate avem momente cand nu ne place mai nimic la noi...dar trecem peste toate...
Poarta ce culori vrei,iesi si fa-i ce vrei, acum suntem tinere,acum puteam sa facem ce vrem... Ca doar nu ma pun la 60de ani sa ma car pe role sau sa-mi iau pantaloni stramti,etc... acum e momentul nostru
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]