View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 25 feb 2013, 13:47:54
Teona's Avatar
Teona Teona este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 feb 2012
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 37
Date: 177cm, 72kg
Mesaje: 14
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Sali Aerobic in Iasi

Multumesc Erasmine pentru raspuns In principiu, eu m-am hotarat sa merg la Unirea, e destul de aproape de mine...as face cam vreo 5 minute pana acolo...cat despre programari, si eu m-am "temut" de supra-aglomerare inca dinainte de a citi postul tau. Am sa vad cum ma organizez, eventual poate imi voi programa toate sedintele inca de la inceputul saptamanii nu stiu sigur daca se poate, am sa intreb cand merg sa-mi fac abonament...asta ar fi vineri, ca atunci e ziua de salariu iar de lunea viitoarea mi-as dori sa incep sa merg la sala. Eu am slabit pana acum cam 7 kg, de pe 7 ianuarie si pana acum, am facut acasa stepper si bicicleta stationara cam in fiecare zi cu gandul sa fac un pic de rezistenta pentru cand voi incepe sa fac aerobic...chiar si asa, ma astept ca primele dati sa nu reusesc sa tin pasul, sa gafai si sa ma inrosesc ca o patlagica, dar stiu ca apoi imi voi intra in ritm si altele vor fi rezultatele mele cu slabitul (mult mai bune sper eu ).
O temere de-a mea legata de Unirea erau eventualele "fite" sau snobimsmul celor care merg la sala acolo..."frica" ce mi-a ramas de cand am mai fost alte dati pe la alte sali si anumite tipe radeau pe infundate de mine cand incercam sa fac vreun exercitiu care nu imi iesea sau cand ma opream in timpul aerobicului pentru ca nu mai reuseam sa respir.
DAR, dupa vreo 2 saptamani in care m-am luptat cu ideile astea preconcepute, mi-am dat seama ca teama asta o aveam in liceu, acu' vreo 10 ani, si ca de atunci m-am schimbat, si cu siguranta sunt suficient de puternica pentru a face fata eventualelor rautati, priviri sau comentarii ironice si altora din categoria asta.
Prin urmare, gandul la cat de frumos as putea slabi prin aerobic, la cat de bine m-as simti si fizic si psihic tinandu-ma de program si facand exercitii pe care altadata nu le-as fi putut face, m-a convins sa incerc, sa-mi fac un abonament pe o luna si sa vad cum o sa mearga.
Mersi inca o data pentru opinia oferita si, cine stie, poate ne vedem pe la sala vreodata
O zi frumoasa iti doresc!
Răspuns cu citat