Subiect: Jurnal "Slabuta"
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 13 feb 2009, 13:57:52
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit sportul a fost viata mea...

Sport, sport şi iar sport, de mic copil am fost împinsă de părinţi să fac mişcare, ca să mă pot dezvolta şi forma într-un "mod frumos". Lucrul cel mai important pentru o fată este să fie cât mai puţin sedentară, şi cât mai activă, plină de viaţă şi frumoasă.


Cred că acesta a fost principiul după care s-au ghidat părinţii mei...


Primul sport, pe care l-am îndrăgit cu toată inima mea, a fost dansul, mai întâi am făcut dansuri populare, de la vârsta de 6 ani, şi până la 9 ani deja eram foarte bună la categoria mea, am participat la câteva competiţii, şi am obţinut chiar şi premii, dar nu personale, ci de grup, pentru întreaga noastră echipă.


În cele din urmă, am aflat de dansul sportiv... Şi acesta a fost lucrul care mă urmăreşte de mulţi ani, chiar şi acum, m-aş apuca iar, fără nici un pic de îndoială... cred că, cum ziceau părinţii mei, am înţeles greşit ceea ce făceam, trebuia să fie un hobby, dar a devenit o obsesie care mă urmăreşte, regret că nu mai dansez, regret că nu am devenit o dansatoare cunoscută...regret, sunt un om dificil, si pentru mine orice lucru pe care l-am făcut în viaţa mea, l-am făcut cu toată dăruirea şi tocmai de aceea pe toate le-am văzut ca meserii şi nu ca hobby-uri.


Dansul sportiv a reprezentat totul timp de mulţi ani, m-am apucat de la 9 ani şi l-am încheiat la 14 ani. A fost o mare dezămăgire când ai mei nu m-au lăsat la competiţii... Ştiau că mă voi implica şi mai mult.
Dar să trec peste asta...


De la 12 ani m-am apucat de înot... şi iar m-am legat ca o nebună incurabilă de acest sport. Dar nu a fost lungă obsesia, şi la 15 ani am ajuns să mă conving singură că nu mai merită atâta efort pentru că corpul era în formare şi umerii în 3 ani mi s-au dezvoltat prea mult... Nu vroiam să arăt ca acele femei-bărbat de la competiţiile de înot.


Cam asta a fost şi cu sportul...


Sporadic, m-am mai apucat de dans, dar nu ţinea mult, maxim 2 luni, după care mă lăsam singură, aveam profesia mea, care necesita mult timp şi nu mai ajungea pentru altceva. Erau acele momente când trebuia să fac diferenţa, care mă durea, dintre meserie şi hobby...


Mulţi pupici.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat