Subiect: Masti corporale
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 06 sep 2010, 23:26:28
choco's Avatar
choco choco este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: bucuresti, Romania
Dieta: incerc sa mananc cat de cat sanatos :)
Date: 160cm, 48kg
Mesaje: 1.161
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Masti corporale

am incercat si eu chestia cu cafea macinata+ulei de masline.cateodata mai pun si putin gel de dus.mai stiti masti din acestea care se fac acasa?dupa ce dau aceasta masca jos imi dau cu crema de slabit cellulight.nu stiu daca au fost neaparat rezultate asa bune dar macar lasa o piele fina si frumoasa
mai vroiam sa va intreb ce parere aveti despre acele masti peel off.am vazut odata la televizor o masca din guarana si cacao,a dat-o pe o tipa,i-a pus folie pe ea si a stat jum de ora,dupa care avea cu 3 cm mai putin.cam greu de crezut...
am mai vazut odata si un tratament termo-frio,cu un gel sau o crema care incalzeste tare pielea,dupa care iti puneai fasa elastica pe tine care a fost tinuta in apa foarte rece cu un gel care racea aceea apa.tot asa,cu 3 cm mai putin dupa o jum de ora.ce parere aveti?este posibil asa ceva?
choco, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1831 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1314 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1315 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat