View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 07 nov 2010, 16:12:51
Scorpia's Avatar
Scorpia Scorpia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 43
Dieta: Rina 90
Date: 165cm, 75kg
Mesaje: 203
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Scorpia - Nu credeam ca dupa o nastere voi avea atatea probleme

De dieta Monty nu am auzit.
O sa o caut si am sa vad despre ce e vb.
Dupa cum ai vazut nu am o dieta anume, doar ca incerc sa mananc mai sanatos....nu o fi sanatos 100% dar fata de ce am mancat pana acum....e extraordinara pt mine.
Ma bucur ca am inceput sa mananc fructe din nou....in ultimii ani nu ma mai tentau fructele.
Renuntand la junk-food, dulciuri si paine am facut un pas imens, mai trebuie cativa pasi mai micuti facuti pt a manca cat mai sanatos si ce sper eu este dupa ce voi slabi voi face tot posibilul sa continui in acelasi mod de alimentatie....nu atat pt mine cat pt bebe ca nu vreau sa fac un obez in el, nu vreau sa-l invat la dulciuri, bomboane, cipsuri si alte rahaturi.Pana acum i-am facut mancare separat in fiecare zi fara pic de sare doar putin unt, in timp o sa-i dam si din ce mancam noi...binenteles daca are voie...
Mi-am zis o vorba si am de gand sa o respect pana la capat:"Nu l-am facut ca sa-mi bat joc de el, de viata lui de organismul lui".
Stim cu totii ca multi adolescenti au probleme cu greutatea si asta e din vina parintilor ca le-au bagat prostii pe gat.