View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 20 feb 2009, 18:15:54
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
nu fi pesimista. norii vor trece si va rasari si soarele in casa ta. si eu nu prea sunt intr-o perioada chiar roz, dar vorba aia cand mi-o fi mai rau asa sa imi fie. nu trebuie sa te cuprinda tristetea si depresia, este important sa ramai calma si sa fii cat mai vesela. si asa stiu ce inseamna sa ai kg in plus, pe care te-ai saturat sa le cari dupa tine, daca te mai lasi influentat si de faptul ca nu prea ai banuti, etc trebuie sa te sinucizi direct. am fost mai directa, scuza-ma. dar orice ar fi trebuie sa fii happy, altfel risti sa atragi lucrurile negative in locul celor pozitive
ee..ma mai apuca si pe mine supararea din cand in cand...dar de cand a inceput anul asta am pb financiare...si de aia am tot asteptat sa ne revenim ca sa incep sa mananc sanatos ... pentru ca trebuie bani sa tii dieta ...si acuma ma descurc cum pot cu mancarea...nu mai aman nici un pic..incerc sa impac si capra si varza
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat