Subiect: Polenul
View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 02 mar 2011, 16:38:24
Deelia's Avatar
Deelia Deelia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Date: 152cm, 66kg
Mesaje: 2
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Polenul

Cura cu polen
Articol scris de Prof. Univ Angela Elena Beju

"(...) Polenul este contraindicat in unele afectiuni metabolice (obezitate, exces de colesterol si lipide in sange, diabet zaharat), in adenom de prostata, hiperfunctii hipofizare, hiperfunctii tiroidiene, suprarenale si testiculare, hiperexcitabilitate sexuala, ateroscleroza cerebrala avansata si manie.(...)"

Este numai un fragment din articol. Ca de obicei, nu am idee pe cine sa cred. O cura cu polen este foarte tentante datorita vitaminelor care le contine si datorita faptului ca m-ar ajuta enorm cu tiroida, dar am deja probleme cu metabolismul si nu vreau sa il dau peste cap si mai mult....
Deelia, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Deelia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1823 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1306 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 532 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Regulament; 02 mar 2011 at 16:59:52. Motiv: Incalcare regulament: Link extern interzis
Răspuns cu citat