View Single Post
  #11 (permalink)  
Vechi 19 apr 2011, 08:42:22
Mikky's Avatar
Mikky Mikky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2011
Locaţie: curtea de arges, Romania
Vârsta: 37
Dieta: inca in cautare
Date: 177cm, 79kg
Mesaje: 115
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Ce trucuri de slabit stiti?

Ca tot veni vb de Doctor Oz mi-am amintit si eu ca spune intr-o emisiune ca inainte de pranz sau cina, masa la care credem noi ca mancam mai mult, sa mancam un mar cam cu 10 min inainte de masa pt ca va scadea cantitatea de mancare pe care o vom manca pana ne vom simti satuli,mai bine zis nu vom manca pana ne simtim satuli, zice ceva ca scapam de 180 de calorii in modul asta.
De pofta de dulce am scapat cu Crom..dar acum poftesc la sunculita
Taratele de ovaz sunt bune 2-3 linguri pe zi intr-un iaurt ceva, sau doar cu apa, pt ca absorb grasimile din tractul intestinal si regleaza glicemia, acelasi lucru il face si uleiul de in, 1 lingurita pe zi iau eu+ca are si omega 3, si in plus astea la mine au avut si alt efect ca eu cam aveam probleme cu mersul la toaleta, sau mai bine zis cu constipatia si astea chiar mi-au reglat tranzitul intestinal taratele de ovaz si uleiul de in..si ceaiul de musetel cu lamaie sa nu uit de elo mititelul ca si el m-a ajutat.
__________________
Fortis imaginatio generat casum

”Când o mare personalitate pare adâncită în gânduri e foarte posibil să se gândeasca la mâncare”
Aici aberez eu zilnic
Mikky, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat