View Single Post
  #112 (permalink)  
Vechi 07 dec 2010, 11:28:22
pufik's Avatar
pufik pufik este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 23 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Dieta personalizata
Date: 172cm, 59kg
Mesaje: 1.172
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Concurs: La post, dar sanatos!

Citat:
Anterior postat de MadaTm Vezi mesajul
Pufik,

am vazut ca n-ai mancat mai deloc mancare sambata, ai rontait tot felul...dar ce sa facem? Nu avem timp mereu sa mancam cum trebuie, important e sa fie cat mai rare zilele de felul asta. Si eu am cam sfeclit-o toate zilele astea cu multi carbohidrati si acum o sa mai mananc vreo 2 zile strudel (ca am o tava plina ). Incerc totusi sa nu mananc mai mult de 150g si sa nu fie seara...ce sa facem?Mai gresim. Eu am spus ca miercuri dimineata ma voi cantari ca n-aveam chef sa ma sperii inca, asa ca pana atunci sper sa fie totul bine . Eu din principiu evit sa ma cantaresc luni sa nu am surprize dupa weekend .

Cristina,

si eu am avut niste zile groaznic de epuizante, stat la lucru pana tarziu (sambata am fost pana seara), azi am stat pana la 9:30 - asta e, si saptamana asta o sa fie tot cam asa, incerc sa pap cat de cat cu grija desi parca am luat-o razna- tot multi carbo mananc. Mi-am crescut si aportul de calorii, incerc sa raman sub 1300 (inainte pe la 1100-1200 ma incadram) ca mi-e teama sa nu ma ingras de Craciun...si mai bine mai adaug acum putin sa nu fie brusc ca indiferent cata grija as avea, tot o sa mai gust din toate - si se aduna. Vai, cat ma bucur ca ai inceput sa mananci si carbo :*. Si mai multe calorii...bravo, draga mea! Eu am primit de mos Nicolae de la prietenul meu o bicicleta de camera, am montat-o ieri si am si pedalat 50 minute. Pare-se ca am fost cuminte ... asa tare m-am bucurat, ca un copil

Fetele, va doresc o saptamana superba!
Buna Mada ! Asa e am rontait pt ca am fost toata ziua ocupata si nu am avut cum sa mananc ceva facut in casa. Ai fost foarte cuminte . Asa da cadou . Mos Craciun inseamna ca vine si mai bogat . Ieri iar am mancat foarte prost dar asta e . Sper sa se termine mai repede cu zilele astea. Si eu gandesc ca si tine . De sarbatori mananc mai mult asa ca saptamanile astea o sa mai grija . Pt mine Craciunul inseamna ciocolata si portocale.M-am cantarit ieri( o sa-ti urmez si eu exemplul , ma voi cantari miercurea , sunt cam dependenta de cantar) si aveam 61 dar inca nu schimb , ca poate variaza sa fiu sigur ca e stabila greutatea .
Cristina tu ce mai faci? Iti simtim lipsa. A venit mosul ? . Sper ca da si cu daruri frumoase cum a primit Mada. Va pup si mult spor la treaba si putere
__________________
Andra


Jurnalul meu aici : http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...k-8001-22.html

Răspuns cu citat