View Single Post
  #1123 (permalink)  
Vechi 15 apr 2011, 09:43:06
Kali's Avatar
Kali Kali este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Alta, Romania
Vârsta: 47
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 38
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Unhappy Re: Regimul Dukan (partea 1)

Buna! Of... la mine totul stagneaza de 2 saptamani si imi vine din ce in ce mai greu pentru ca imi e o pofta nebuna de fructe! Mi-am cumparat si iaurturi degresate cu indulcitori de toate aromele existente ca sa pot trece mai usor, dar vad ca frustrarea e din ce in ce mai mare. Avand copil, fructele nu lipsesc din casa si intr-o zi am devorat 5 capsuni. Bine ca nu erau f dulci, asa cantitatea de fructoza nu era deosebit de mare. Si, cum inainte de dieta Dukan, mancam aproape in fiecare dimineata lapte cu cereale integrale si fructe uscate... imi vine sa o las balta de tot. Pur si simplu m-am saturat de sunca de pui si branza fara gust. Dar, parca tot nu m-as opri... nu stiu de unde am atata vointa! OK... mergem inainte!
Kali, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1829 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1312 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 796 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]