View Single Post
  #1175 (permalink)  
Vechi 18 nov 2014, 22:57:59
kasty's Avatar
kasty kasty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 ian 2012
Locaţie: Craiova, Romania
Dieta: nu stiu inca....
Date: 164cm, 68.60kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 30 ori in 25 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Citat:
Anterior postat de Oana Vezi mesajul
Fetelor am si eu o intrebare, printre voi sunt mamici care au nascut prin cezariana la 120 kg? Eu sunt insarcinata in 32 saptamani si am 113 kg, pana acum in sarcina am luat 6 kg. Mi-e foarte teama de cezariana de aceea caut sa aud experiente cu cezariana la atat de multe kg.
Buna Oana!
Eu am facut cezariana si aveam 115-117 kg
Cezariana in sine este o experienta dureroasa, dar nu au treaba kg in plus cu aceasta experienta.
Eu la a doua cezariana aveam aceste kg, la prima aveam 95 si mie una mi s-a parut mai grea prima decat a doua(poate si unde stiam deja ce ma asteapta).
Taietura este la fel... mai lunga putin decat la o pers slaba, refacerea depinde de organismul tau. Daca esti o pers care se vindeca rapid...e ok.
Sfatul meu sincer este ca in prima zi cea cu cezariana sa te menajezi, dar din a doua zi ridica-te si mergi macar 5 minute la 1 ora- 2. Cu cat mergi mai mult , cu atat organismul trece mai usor peste operatie. Crede-ma , stiu cum e ... simti ca te rupi in 2 cand te ridici din pat dar garantat in cateva zile va fi mai bine. Eu am fost obligata de faptul ca nu avea cine sa se ocupe de bebita mea, precum si faptul ca acasa mai ma astepta un copil + un sot care desi incerca sa ajute... uneori nu izbutea.
Bafta multa, sanatate si tie si bebelui si sa ne auzim cu bine.
__________________
jurnal kasty
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...sty-10962.html
Secretul vietii nu este sa ai tot ceea ce iti doresti, ci sa-ti doresti tot ceea ce ai.

Ultima dată editat de kasty; 18 nov 2014 at 23:00:46.
Răspuns cu citat