View Single Post
  #1176 (permalink)  
Vechi 17 apr 2015, 14:34:13
larisa21tm's Avatar
larisa21tm larisa21tm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 14 iun 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil sanatos de viata
Date: 167cm, 106.1kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 110-120 kg

Buna fetelor,

Din pacate, din 2012 m-am ingrasat....ff mult . In decembrie am avut tensiunea foarte mare si doamna doctor mi-a spus ca trebuie neaparat sa slabesc insa nu aveam ambitia necesara sa ma mobilizez chiar in acea zi.

La începutul lunii februarie am zis ca trebuie sa ma cantaresc si am descoperit ca groaza ca aveam putin peste 120 kg (desi am inceput deja sa mananc sanatos de aprox. 1 luna, deci cred ca am cantarit si mai mult). Nu am cantarit nicioadata atat de mult, ceea ce m-a facut sa ma mobilizez si sa nu ma mai intereseze nimic altceva.

Acum mananc sanatos, am grija la calorii si alimente si merg pe jos in fiecare zi aproximativ 8-10 km. Urasc cantarul insa am zis ca in fiecare luna pe data de 24 o sa vad daca am progresat.

Vreau in decembrie sa ajung la aprox. 70 kg si sa fiu sanatoasa mai ales ca imi doresc si un copil si vreau sa fim sanatosi.

Va pup pe toate si sper sa fiti alaturi de mine in aceasta lupta cu kg!
larisa21tm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2752 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2235 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1203 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat